GOODBYE 2017

Původně jsem se chtěla nějakému shrnutí tohoto roku vyhnout a věnovat tenhle článek mým novým a vůbec prvním Martenskám, nejoblíbenější blogerský bundě  a taky skvělý lakovaný sukni ze Zootu (link). To ale můžu shrnout v jedný větě - všechny tyhle kousky mám fakt ráda a nosím je často, což mě vždy utvrdí v tom, že šlo o dobrou koupi :). Takže jsem se přecejen rozhodla zamyslet se nad tím, čím pro mě rok 2017 byl.
Rozhodně to byl rok velkých změn. Zprvu bych řekla že negativních, rok kdy jsem po většinu času nevěděla co si sama se sebou počít, rok kdy ode mě měla rodina velká očekávání, kdy jsem se měla osamostatnit a dělat velká rozhodnutí, z čehož jsem byla po většinu času nervózní...a v důsledku toho, dělala i velké chyby.
Na druhou stranu, když se snažím najít i světlé stránky a momenty, rozhodně jich není málo. Napsala jsem bakalářku, udělala státnice, zažila dobrodružství na Islandu, získala skvělej job, vyrazila na dva festivaly, navštívila Lisabon a Sardínii. Potkala hodně nových lidí, získala pár nových přátel, či prohloubila vztahy s těmi stávajícími. Osamostatnila se a naučila se nebýt tak závislá na druhých (aspoň doufám):)
Předsevzetí si běžně nedávám, nikam si je nepíšu a nehroutím se z toho, když se mi nedaří je plnit. Přesto mám samozřejmě v hlavě pár myšlenek, přání, jejichž naplnění by mi udělalo radost.
Přeju si, aby byl rok 2018 rokem získávání. Nových lidí, zážitků a zkušeností. Už dost bylo za poslední roky ztrát! Přeju si, mít větší disciplínu, jak v práci, blogování, tak cvičení. A hodlám na tom pracovat. A nakonec snad jen doufám, že to další rok plný dobrodružství a spousty hodin záchvatů smíchu s mejma holkama.)
Co od následujícího roku očekáváte vy? A dáváte si novoroční předsevzetí?

boots - Dr.Martens (Footshop) | skirt - Miss Selfridge (Zoot) | jacket - H&M | sweater - Miss Selfridge (Zoot) | cap - Zara | bag - vintage

7 comments:

 1. Krásný rok 2018 a ať se ti splní vše, co si přeješ :-)
  Pokud mohu být zvědavá, jaká je nyní tvá profese?
  Bára

  ReplyDelete
  Replies
  1. Baru tobě taky :) pracuji ve start-upu Lafluence.

   Delete
 2. Martensy!!!!! <3 Nádherný look! <3
  Prajem Ti všetko dobré do Nového roka. Hlavne aby sa ti splnili tvoje predsavzatia a aby si ostávala šťastná, pozitívna a plná dobrej energie. Snáď bude rok 2018 pre teba tým najlepším rokom doteraz <3
  WITHGREYWOLF

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju moc Noro! Tobě také jen to nejlepší a splněná přání :)

   Delete
 3. Ten outfit je prostě dokonalý. Jinak já to s rokem 2018 vidím podobně, tak bych ráda pár věcí získala... zvlášť když mě čeká maturita a přijímačky na vysokou. Ale hlavně bych chtěla co nejvíce cestovat! Tak držím palce... :)
  Kout světa

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju:) Tak ti přeju ať to dáš vše levou zadní! Maturita je hračka :)

   Delete
 4. Krásný nový rok 2018! Úžasný outfit..

  ReplyDelete