MY CHRISTMAS


Několik měsíců se připravujeme a než se nadějeme je konec. Nemluvím o maturitním plese, který je jen jednou a nikdy se nevrátí. Mluvím o Vánocích, které se každý rok odehrajou znovu. Těšíme se na ně už od podzimu a po očekávaných svátcích, jakoby ani život už neměl smysl xD Vánoce mám ráda, jsou to skvělé svátky, ale poslední dobou je celý humbuk okolo vánoc a Santa Clause tak torchu přehrocený.
S mikulášskou čokoládou se setkávám v Kauflandu už v září a ze všech stran jen slyším, jak všechny všechno stresuje a že bych měla mýt okna. Posledních pár let jsme s rodinou tedy trochu polevili. Doba je taková, že každý si v průběhu roku kupuje co chce, co potřebuje a málokdo čeká až do Štědrého dne. Tak trochu jsme dali stopku tomu, že se o Štědrý den zavalíme hromadou věcí, které ani nepotřebujeme. Už se tolik nesoustředíme na materiální věci, ale spíš na zážitky a kvalitně strávený čas s rodinou. Místo dárků jsme si poslední dva roky nadělili společnou dovolenou a protože jsme všichni už velcí, tak nám to moc vyhovuje. Vánoce tedy nijak extra neřešíme, Štědrý den si uděláme o pár dní dříve, pozveme babičku, ségru, zrekapitulujeme předešlý rok a  rozdáme si symbolické a spíš vtipné, než praktické, dárky. 
Minulý rok jsme byli u moře, tento rok hory a příští rok snad zas teplo, když se zadaří a budu hodná. Vyrazili jsme tedy jen ve čtyřech do Rakouska na lyže, kam jsem se moc těšila, protože lyžování miluju. Po cestě na Kaprun jsme se zastavili na vánočních trzích v Salzburgu, kde se narodil Mozart, kdo by nevěděl.) Prošli jsme se jen na pár hodin a pokračovali v krasojízdě. Celou dobu řídil fočko a já spokojeně chrupkala a trávila snídani z Mekáče. 
Náš penzion vypadal, jak klasická horská chata, byl útulnej, dobově zařízenej a k večeři se podávaly čtyřchodová meníčka, mňam! S bráchou jsme měli pokoj jen pro sebe a neskutečně jsme si tu pohodu užívali, mimo jiné i Sám doma, nebo Hobita v němčině xD Na počasí jsme měli štěstí v neštěstí, sněhu minimálně a sluníčka maximálně. Zalyžovali jsme si tedy dokonale bez toho, aniž by nám mrzla pusa. Jeden den jsme navštívili Spa a cestou domů jsme se zastavili na jezeře Zell am See. Za mě skvěle strávené svátky, na válení u telky mě prostě moc neužije.)
Jaké byly vaše Vánoce 2015?


10 comments:

 1. Opravdu krásné fotky, hlavně ty spodní :))

  www.ketyland.blogspot.cz

  ReplyDelete
 2. NÁdherné fotky :)

  http://style-and-smile15.blogspot.co.uk/

  ReplyDelete
 3. Krásne fotky, vidno že si si to tam užila ! :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  ReplyDelete
 4. skvělé fotky :) ty si prostě umíš užívat :))

  Style Solution blog

  ReplyDelete
 5. Krásne fotky :) do Álp by som sa veru išla niekedy pozrieť
  Jane´s World

  ReplyDelete
 6. U nás byly klasicky hektické, tvoje varianta se mi však líbí více.

  Neplecha na plechu

  ReplyDelete
 7. Krásné fotky! A máme stejné lyže hehehe!! :)

  ReplyDelete
 8. To jsou moc krásný fotky :) Zvlášť ty ze svahu mají něco do sebe :)
  www.trendybook.cz

  ReplyDelete